Przejdź do strony głównejKontakt

Oprogramowanie PERVASIVE

System SYMFONIA oparty jest na bazach danych w formacie Pervasive. Dla wymiany danych pomiędzy programami Systemu SYMFONIA a plikami bazy danych, niezbędny jest interfejs w postaci oprogramowania produkowanego przez firmę Pervasive Software.

Oprogramowanie Pervasive Software zapewnia wysoką wydajność i stabilność programów Systemu SYMFONIA pracujących w środowisku sieciowym.

System SYMFONIA© może pracować w 2 trybach:

  • zwykły (w sieciach peer-to-peer [ang. równy z równym])
  • kient-serwer (w sieciach opartych na serwerach NetWare i Windows NT/2000)

W sieciach peer-to-peer (np. opartych na systemie Windows NT/2000/XP/Vista) możliwa jest praca programów z pakietu SYMFONIA bez żadnych dodatkowych składników. Oprogramowanie po instalacji na komputerach połączonych w sieć jest od razu gotowe do pracy.

Bazy danych sa przechowywane na jednym z komputerów, który staje sie 'mini-serwerem' takiej sieci. Komputer ten pełni wiec role stacji roboczej i serwera danych dla pozostałych komputerów. Ten sposób instalacji jest polecany przy niewielkich sieciach rzędu 3-4 stanowisk.

Jeżli liczba stacji roboczych rośnie, taki sposób podłączenia staje się nieefektywny i może prowadzić do poważnych problemów z obsługą baz danych co w rezultacie przekłada się na błędy w programach, zafałszowane i utracone dane itp. Wadą tej instalacji jest także fakt, iż jakiekolwiek zakłcenie w pracy komputera-serwera rzutuje na prace wszystkich komputerów w sieci. Rozwiązaniem tej sytuacji jest instalacja klient-serwer.

W instalacji klient-serwer, programy Systemu SYMFONIA i bazy danych są składowane na wyspecjalizowanym komputerze - serwerze. Poprawność pracy takiego systemu jest zagwarantowana przez system operacyjny serwera oraz dodatkowe oprogramowanie współpracujące z systemem SYMFONIA©. Oprogramowaniem tym jest Pervasive SQL serwer. W odróżnieniu od instalacji peer-to-peer instalacja klient-serwer wymaga posiadania następujących elementów:

  • komputer - maszyna dedykowana do pracy jako serwer
  • oprogramowanie - sieciowy system operacyjny
  • oprogramowanie serwera bazy danych - Pervasive SQL Server / Workgroup

Oprogramowanie musi być licencjonowane na taka liczbę stanowisk jaka jest w sieci. Dotyczy to także wersji instalowanych na terminalu. Za stacje przyjmujemy wtedy dowolny terminal gdzie używane jest oprogramowanie Pervasive.

Instalacja tego typu wymaga zainstalowania oprogramowania Pervasive na serwerze oraz odpowiedniego skonfigurowania stacji roboczych. Wyższy koszt instalacji i konieczność zakupu dodatkowego oprogramowania jest rekompensowana przez posiadanie szybkiego i stabilnego systemu Obsługi baz danych. Taki system instalacji programów Systemu SYMFONIA© jest wymagany, jeżli liczba stacji roboczych przekracza 4-5 oraz wszędzie tam, gdzie kluczowa sprawa jest szybkość pracy aplikacji.

Zainteresowany? Zapraszamy!!!

Nowe informacje wprost na skrzynkę e-mail?.
Zapisz swój e-mail na listę newslettera.

Zapisz sie do naszego newslettera

Pobierz demo Symfonia
Pobierz demo ERP
Pobierz demo Sage 50c

Więcej wersji demostracyjnych znajdą Państwo w odpowiednim dziale menu.

Dane firmy

Jeśli mają Państwo jakiekilwiek pytania, jesteśmy do bezpośredniej dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu.